دانلود نمایشگر
دانلود نسخه اندروید دانلود نسخه ios دانلود نسخه ویندوز

آرشیو اخبار

تدوین سیاست‌های مناسب برای پیروی از GDPR دو شنبه 23 مهر 1397

بسیاری از سازمان‌ها در مهلت مقرر موفق به سازگار شدن با مقررات عمومی حفاظت از داده‌ها نشده‌اند و بسیاری دیگر نیز فکر می‌کنند مشمول این مقررات نمی‌شوند، اما متغیرهای زیادی در این مقررات لحاظ شده است و سازمان‌های بسیاری را درگیر خواهد کرد.

رشد بازار پلت‌فرم‌های توسعه با کدنویسی کم دو شنبه 23 مهر 1397

پلت‌فرم‌های توسعه با کدنویسی کم تا سال ۲۰۱۹ یک بازار ۱۰ میلیارد دلاری را تشکیل خواهند داد. موفقیت در پیاده‌سازی این شیوه توسعه منوط به هماهنگی راهبردی در سازمان است؛ یعنی داشتن مهارت‌های مناسب برای تولید برنامه‌های کاربردی، و برخورداری از توانایی لازم برای ارتقای پیوسته پلت‌فرم و نوآوری مستمر.

حل مشکلات فرایندی با روش شش سیگما دو شنبه 23 مهر 1397

قابلیت اصلی روش شش سیگما، حل مشکلاتِ فرایندی است. کسب‌وکارها می‌توانند پس از دریافت آموزش‌ها و گواهی‌نامه‌های لازم در روش شش سیگما، تمامی انواع مشکلات فرایندی خود را حل کنند.

تحول در ساختار آموزش با بلاک‌چین يك شنبه 22 مهر 1397

وضعیت آموزش عالی برای بسیاری از آمریکایی‌ها و همچنین پناهجویان در سراسر جهان، وخیم است. اما بلاک‌چین امکان برگزاری دوره‌های آنلاین جامع و آزاد را با استفاده از ارزهای مبتنی بر رمزنگاری فراهم می‌سازد و این مشکلات را رفع می‌کند.

استخدام مدیر حریم خصوصی شنبه 21 مهر 1397

امروزه، تقریباً همه کسب‌وکارها برای اجرای عملکرد خود به داده‌ها وابسته هستند، اما دستیابی به ارزش بالای داده‌ها، مخاطرات مختص خود را نیز به همراه دارد که با استخدام مدیر حریم خصوصی می‌توان آن را به حداقل رساند.

معرفی رویکرد DataOps شنبه 21 مهر 1397

DataOps رویکرد جدیدی است که تیم‌های DevOps را با متخصصان داده‌ها ترکیب می‌کند. این رویکرد بر عرضه مداوم بینش‌های تحلیلی اتکا دارد و هدف اصلی آن رضایت مشتری است.

استخدام مدیر حریم خصوصی شنبه 21 مهر 1397

امروزه، تقریباً همه کسب‌وکارها برای اجرای عملکرد خود به داده‌ها وابسته هستند، اما دستیابی به ارزش بالای داده‌ها، مخاطرات مختص خود را نیز به همراه دارد که با استخدام مدیر حریم خصوصی می‌توان آن را به حداقل رساند.

چشم‌انداز تهدیدات علیه سیستم‌های کنترل صنعتی دو شنبه 16 مهر 1397

پژوهش جدید آزمایشگاه کاسپرسکی، نکاتی را در مورد بزرگ‌ترین تهدیدات علیه سیستم‌های کنترل صنعتی (ICS) در نیمه اول سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد. طبق این پژوهش، درصد دستگاه‌های ICS که با حملات سایبری روبرو هستند، به طور پیوسته رو به افزایش است.

استفاده از بلاک‌چین در شبکه سراسری برق دو شنبه 16 مهر 1397

فناوری بلاک‌چین باعث افزایش توانایی شناسایی، کنترل و تأمین امنیت دستگاه‌های شبکه سراسری برق می‌شود و بدون تحمل هزینه‌های اضافی و تأخیر، می‌توان امنیت و قابلیت اعتمادِ تراکنش‌های بلادرنگ انرژی را افزایش داد.

به‌کارگیری شیوه‌های نوین در حملات سایبری دو شنبه 16 مهر 1397

بر هیچ کس پوشیده نیست که مهاجمان روزبه‌روز حملات را گسترش می‌دهند و دست به نوآوری می‌زنند تا از هر نقطه‌ضعفی در سیستم سوءاستفاده کنند. راهکارهایی نظیر خودکارسازی که باعث افزایش قدرت مهاجمان می‌شوند، ابعاد حملات را بزرگ‌تر می‌کنند و سود بیشتری را عاید آن‌ها می‌سازند.

فناوری‌های آینده در گرو هوش مصنوعی همگانی سه شنبه 10 مهر 1397

گارتنر اعلام کرده است که هوش مصنوعی زودتر از چیزی که فکر می‌کنیم، همگانی خواهد شد. فناوری‌های هوش مصنوعی در ۱۰ سال آینده تقریباً در همه‌جا حضور خواهند داشت و بیشتر از این که کاربردهای صرفاً تجاری داشته باشند، در دسترس عموم مردم خواهند بود.

مدیریت اثربخش داده‌ها در سازمان سه شنبه 10 مهر 1397

حجم داده‌ای که امروزه سازمان‌ها تولید می‌کنند، کاملاً بی‌سابقه است. با بهره‌گیری از تحلیل داده‌های بزرگ می‌توان منافع بیشتری از این داده‌ها کسب نمود. البته تحلیل داده‌های بزرگ در عین حال که بسیار سودمند است، می‌تواند با چالش‌هایی نیز همراه باشد.

تجربیات برتر در تأمین امنیت برنامه‌های کاربردی سه شنبه 10 مهر 1397

استفاده از فناوری محفظه به شما امکان می‌دهد برنامه‌های کاربردی را امن سازید، امنیت را از مرحله توسعه لحاظ کنید و صحت آن‌ها را در طول چرخه عمر برنامه کاربردی بررسی نمایید. با بهره‌برداری از پتانسیل‌های پلت‌فرم محفظه و امنیت یکپارچه آن، می‌توانید با یافتن و رفع سریع آسیب‌پذیری‌ها بدون کاهش سرعت چرخه توسعه و عملیات، زمان عرضه محصولات به بازار را تسریع کنید.

حاکمیت IT چیست؟ يك شنبه 8 مهر 1397

حاکمیت IT به سازمان‌ها کمک می‌کند تا سرمایه‌گذاری‌های IT را با اهداف کسب‌وکار خود همسو کنند. حاکمیت IT بخشی یکپارچه با حاکمیت کلی سازمان محسوب می‌شود و منافع ذی‌نفعان و همچنین نیاز به نیروی کار و فرایندهای مورداستفاده آن‌ها را در نظر می‌گیرد.

تحولات صنعت محل ذخیره داده‌ها يك شنبه 8 مهر 1397

هنوز هم بسیاری از سازمان هنگام برنامه‌ریزی برای مدیریت داده‌های خود، اهمیت حافظه ذخیره‌سازی به عنوان یک عنصر توانمندساز را در نظر نمی‌گیرند. با این حال، همزمان با آغاز به‌کارگیری الگوی جدید «رایانش در همه جا»، حافظه‌های ذخیره‌سازی نیز اهمیت غیرقابل‌انکار خود را آشکار می‌سازند؛ البته نباید به هیچ وجه از قابلیت‌های جمع‌آوری اطلاعات پردازش‌شده و توانایی خودمدیریتی نیز غافل شد.

لزوم همکاری با هکرها يك شنبه 8 مهر 1397

باید جامعه‌ای از هکرهای خیرخواه به وجود آید، زیرا جهان نسبت به گذشته خیلی پیچیده‌تر شده است و ما نمی‌توانیم به همان روش گذشته به جلو برویم.

مرور از راه دور يك شنبه 8 مهر 1397

در رویکرد مرور از راه دور، تمام محتوای وب در یک «ناحیه امن» خارج از شبکه و درون یک محفظه مجازی اجرا می‌شود. وقتی کاربر از جلسه مرور وب خارج می‌شود، محفظه راه دور از بین می‌رود و هر نوع بدافزاری که در آن وجود داشته باشد نیز نابود می‌شود.

پنج نکته برای مدیریت پروژه از راه دور سه شنبه 3 مهر 1397

همچنان که پراکندگی نیروی کار بیشتر می‌شود، مدیران باید مهارت‌های جدیدی را به دست آورند تا همه کارکنانشان را روی پروژه خود متمرکز نگه دارند.

امنیت زیرساخت‌های انتخابات الکترونیک شنبه 24 شهريور 1397

پژوهش جدیدی از شرکت Venafi نشان می‌دهد ۹۳ درصد از کارشناسان امنیتی نگران وقوع حملات سایبری علیه داده‌ها و زیرساخت‌های انتخابات هستند. طبق این پژوهش، ۸۱ درصد کارشناسان نیز معتقدند که مجرمان سایبری، داده‌های انتخاباتی را حین انتقال آن‌ها توسط دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری از ایستگاه‌های رأی‌گیری محلی به نقاط مرکزی جمع‌آوری رأی‌ها، هدف حمله قرار خواهند داد.

حمله به سرویس آبرسانی شهری شنبه 24 شهريور 1397

پژوهشگران آسیب‌پذیری‌هایی را در سیستم‌های هوشمند آبیاری دستگاه‌ها یافته‌اند که به مهاجمان اجازه می‌دهند سیستم‌های آبیاری را هر زمانی که خواستند، از راه دور روشن و خاموش کنند.

شکست افتا و بروز مخاطرات اجتماعی شنبه 24 شهريور 1397

امروزه، شاهد هک شدن سیستم‌های حیاتی‌تری هستیم، نظیر سیستم‌های اسکادا، سیستم‌های کنترل صنعتی (ICS) و دستگاه‌های پزشکی. صنعت فناوری اطلاعات و سازندگان دستگاه‌های متصل‌به‌شبکه برای تقویت امنیت نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای خود باید بلندپروازانه‌تر و راهبردی‌تر عمل کنند.

ابزاری جدید برای جرم‌شناسی قانونی به صورت زنده شنبه 24 شهريور 1397

در روش جرم‌شناسی قانونی مرسوم، دیسک سخت از سیستم آلوده بیرون آورده می‌شود و برای تجزیه‌وتحلیل به آزمایشگاه می‌رود. اما حملات مدرن اغلب متشکل از کدها و اکسپلویت‌های موقت هستند و با خاموش شدن سیستم پاک می‌شوند. ابزار جدید، جرم‌شناسی قانونی را به صورت زنده در محل سیستم آلوده انجام می‌دهد.

آسیب‌پذیری در اسنپ‌چت و دستگاه‌های پزشکی شنبه 24 شهريور 1397

در همایش بلک‌هت ۲۰۱۸، فعالان حوزه افتا به تبادل یافته‌های خود درباره شکاف‌های امنیتی جدید پرداختند؛ از جمله آشکار شدن سورس‌کد برنامه کاربردی اسنپ‌چت، کشف آسیب‌پذیری در دستگاه‌های پزشکی، نشت داده‌های شرکت Comcast و افشای اطلاعات ارائه‌دهنده خدمات درمانی در مکزیک.

شکست سیستم‌های احراز هویت صوتی شنبه 24 شهريور 1397

پژوهشگران توانستند با استفاده از ۱۰ دقیقه نمونه صوتی از یک فرد، صدای وی را جعل کنند و از آن برای فریب سیستم‌های احراز هویت صوتی و ورود به حساب کاربری استفاده نمایند.

درخواست دولت آمریکا برای ایجاد دریچه مخفی در فیسبوک دو شنبه 19 شهريور 1397

همزمان با برگزاری همایش بلک‌هت، رویدادهای مهمی در حوزه افتا در سراسر جهان رخ دادند؛ از جمله آن که دولت آمریکا از فیسبوک خواسته است دریچه‌ای مخفی در نرم‌افزار پیام‌رسان خود تعبیه کند تا مقامات قضایی بتوانند بر عملکرد مجرمان نظارت نمایند.

درآمد شش میلیون دلاری باج‌افزار SamSam دو شنبه 19 شهريور 1397

باج‌افزار SamSam تا کنون شش میلیون دلار از قربانیان خود باج دریافت کرده است. قربانیان این باج‌افزار سازمان‌های دولتی متوسط و بزرگ و همچنین سازمان‌های بخش خصوصی هستند و عوامل پشت آن هنوز شناسایی نشده‌اند.

افزایش دعاوی حقوقی علیه دستگاه‌های IoT يك شنبه 18 شهريور 1397

محصولات اینترنت اشیا (IoT) دارای ویژگی‌های خاصی هستند که باعث می‌شود شناسایی و وصله‌کردن نواقص در آن‌ها مشکل‌تر شود و این محصولات می‌توانند به اشکال مختلفی موجب آسیب شوند. بنابراین، موجی از دعاوی قضایی در حوزه مسئولیت‌های IoT در راه است.

اهمیت مهارت و آموزش در جایگاه‌های شغلی افتا يك شنبه 18 شهريور 1397

در یکی از نشست‌های همایش بلک‌هت امسال، کارشناسان از سازمان‌های مختلف به بحث پیرامون وضعیت استخدام در حوزه افتا و الزامات و کمبودها در آن پرداختند.

اهمیت موضوع حریم خصوصی در بلک‌هت ۲۰۱۸ يك شنبه 18 شهريور 1397

از آنجایی که حریم خصوصی جزو موضوعات مهم در دنیای امنیت و کسب‌وکار است، در همایش بلک‌هت امسال نیز نشست‌های مختلفی در زمینه اهمیت حریم خصوصی و لزوم پیروی از مقررات جدید در این حوزه برگزار شد.

۱۰ارائه راه‌حل‌های جابجایی‌پذیری برای نسل جدید کارکنان يك شنبه 18 شهريور 1397

با بازنشسته‌شدن نسل کودکان متولدشده پس از جنگ جهانی دوم، حدود 46 میلیون نفر از متولدین نسل جدید وارد فضای کار می‌شوند. این افراد انتظارات بالایی از فناوری‌های مورداستفاده در شغل خود دارند. اما کسب‌وکارها چگونه اطمینان حاصل کنند که می‌توانند متولدین نسل جدید را به محل کارشان جذب کنند؟

ماهنامه نشرافا