دانلود نمایشگر
دانلود نسخه اندروید دانلود نسخه ios دانلود نسخه ویندوز

آرشیو اخبار

وضعیت بلوغ سازمان‌ها در حوزه داده‌های بزرگ چهار شنبه 10 مرداد 1397

امروزه، داده‌های بزرگ دیگر از مرحله هیجانی عبور کرده‌اند. ولی آیا سازمان‌ها نیز چالش‌های مربوط به آن را پشت سر گذاشته‌اند و حداکثر بهره را از فناوری داده‌های بزرگ می‌برند؟ پاسخ منفی است.

تدوین راهبرد برای اشتراک‌گذاری داده‌های حساس چهار شنبه 10 مرداد 1397

آگاهی از آن که اطلاعات حساس سازمان در کجا ذخیره شده‌اند، کدام کارکنان و شرکای کسب‌وکار به آن‌ها دسترسی دارند و با داده‌ها چه کار می‌کنند، به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا از مخاطرات نشت داده‌ها بکاهند و همچنین نشان دهند که از سازمان‌های تنظیم مقررات نیز پیروی می‌کنند. رعایت این موارد قدرت کنترل داده‌ها را به سازمان‌ها می‌دهد؛ امری که با توجه افزایش تصاعدی حجم داده‌ها هر روز سخت‌تر می‌گردد.

قابلیت‌های پروتکل امنیتی WPA3 چهار شنبه 10 مرداد 1397

در آینده نزدیک با به‌کارگیری پروتکل امنیتی جدید وای‌فای WPA3، سرعت و امنیت شبکه‌های بی‌سیم افزایش می‌یابد. WPA3 قرار است مشکلات شناخته‌شده WPA2 که امروزه تقریباً در تمام دستگاه‌های بی‌سیم وجود دارد را رفع کند.

احراز هویت ضعیف در دستگاه‌های IoT چهار شنبه 10 مرداد 1397

یکی از مشکلات امنیتی در دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT)، به‌کارگیری شیوه‌های احراز هویت ضعیف، به خصوص استفاده از گذرواژه‌های پیش‌فرض است. از روش‌های مختلفی می‌توان برای اجتناب از کاربرد گذرواژه‌های پیش‌فرض استفاده کرد، مانند تعیین آدرس MAC به عنوان گذرواژه، تغییر اجباری گذرواژه و تعیین گذرواژه‌های تصادفی.

احراز هویت ضعیف در دستگاه‌های IoT چهار شنبه 10 مرداد 1397

یکی از مشکلات امنیتی در دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT)، به‌کارگیری شیوه‌های احراز هویت ضعیف، به خصوص استفاده از گذرواژه‌های پیش‌فرض است. از روش‌های مختلفی می‌توان برای اجتناب از کاربرد گذرواژه‌های پیش‌فرض استفاده کرد، مانند تعیین آدرس MAC به عنوان گذرواژه، تغییر اجباری گذرواژه و تعیین گذرواژه‌های تصادفی.

راه‌اندازی پروژه‌های blockchain در دوبی و ایلینوی چهار شنبه 10 مرداد 1397

blockchainها تغییرات بزرگی در صنعت مالی ایجاد کرده‌اند و باعث شده‌اند نظر ما راجع به پول تغییر یابد. از این رو، پیش‌بینی می‌شود به‌کارگیری این فناوری در سازمان‌های دولتی باعث افزایش امنیت و ساده‌سازی تراکنش‌های دولتی شود. در حال حاضر نیز، دولت ایالتی ایلینوی آمریکا و دولت شهری دوبی، هر کدام با رویکردی متفاوت اقدام به راه‌اندازی پروژه‌های آزمایشی blockchain نموده‌اند.

رفع چالش‌های سازمان‌های اطلاعاتی دولتی چهار شنبه 10 مرداد 1397

تحلیلگران اطلاعاتی به منظور شناسایی تهدیدات قبل از وقوع حادثه‌ای جدید، باید دسترسی بهتری به داده‌ها داشته باشند و آنان را با سرعت بیشتری آماده کنند. پلت‌فرم‌های آماده‌سازی داده‌ها، از راه‌حل‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند چالش‌های مهم سازمان‌های اطلاعاتی را در این زمینه رفع کنند.

پنج فناوری درحال‌ظهور برای کمک به دگردیسی دیجیتال چهار شنبه 10 مرداد 1397

عصر حاضر، با سریع‌ترین تغییر و تحولات برای کسب‌وکارها همراه است. گستره این تغییرات به حدی است که اغلب مدیران را تحت فشار قرار داده است. در یکی از تحقیقات اخیر، تقریباً همه مدیران اجرایی اذعان داشتند که برای فعالیت سریع‌تر تحت فشار هستند. در این میان، فناوری‌ها و ابزارهایی وجود دارند که مدیران برتر IT برای چابکی بیشتر، روی آن‌ها تکیه می‌کنند

به‌کارگیری شیوه امضای کد در نرم‌افزارها چهار شنبه 10 مرداد 1397

به منظور ایجاد اعتماد و اطمینان در دنیایی که دیگر تحت سلطه نرم‌افزارها است، به فرایندی بی‌نقص برای احراز هویت کدها نیاز است؛ به همین دلیل، سازمان‌ها روزبه‌روز بیشتر به شیوه امضای کد روی می‌آورند. در شیوه امضای کد، فایل‌های اجرایی و اسکریپت‌ها به صورت دیجیتالی امضا می‌شوند تا سازنده نرم‌افزار تأیید شود و تضمین گردد که کدها پس از امضا شدن، دستکاری و مخدوش نشده‌اند.

هفت عادت مؤثر در فرایند دگردیسی دیجیتال چهار شنبه 10 مرداد 1397

رویکردهایی در دگردیسی دیجیتال که فناوری را در اولویت اول قرار می‌دهند، قطعاً سازمان‌ها را به سمت شکست سوق خواهند داد. برای موفقیت در مسیر دگردیسی دیجیتال، به جای تمرکز بر فناوری باید فرهنگ سازمان را با هدف مشتری‌محوری، متحول کرد.

شناسایی عوامل مؤثر بر عملکرد ضعیف کلاد چهار شنبه 10 مرداد 1397

عملکرد کلاد به این سبب که از سیستمی توزیع‌شده تشکیل می‌شود، در نگاه اول پیچیده است و احتمال دارد با مشکلاتی همراه باشد؛ اما با یافتن ریشه اصلی مشکلات می‌توان عملکرد این فناوری را تا حد خوبی بهبود بخشید.

هشدار به برنامه‌نویسان در خصوص آسیب‌پذیری کتابخانه‌ها چهار شنبه 10 مرداد 1397

گیت‌هاب چندی پیش، قابلیت جدیدی عرضه کرده است که برنامه‌نویسان را از وجود نواقص امنیتی کتابخانه‌های استفاده‌شده در پروژه‌ها آگاه می‌سازد.

استفاده از میکروسرویس‌ها برای تسریع فرایند عرضه نرم‌افزار چهار شنبه 10 مرداد 1397

چابکی کسب‌وکار، به ویژه در حوزه نرم‌افزار، یکی از شاخص‌های اصلی موفقیت سازمان در آینده است؛ و میکروسرویس‌ها یکی از راه‌های اصلی ایجاد چابکی هستند. میکروسرویس‌ها باعث تسریع نوآوری در کسب‌وکار می‌شوند.

راهکار درست مواجهه با IT در سایه چهار شنبه 10 مرداد 1397

اگر نمی‌توانید مانع IT در سایه شوید، به آن بپیوندید. گرچه استفاده از برنامه‌های کاربردی غیرسازمانی مخاطرات زیادی به همراه دارد، اما ارزش بسیاری زیادی را نیز ایجاد می‌کند. گرایش کارکنان سازمان‌ها به استفاده از این خدمات هرگز متوقف نخواهد شد. بنابراین، بخش IT به جای آن که درها را ببندد و سر خود را زیر برف کند، باید تلاش کند IT در سایه را از سایه خارج کند.

تأمین امنیت اینترنت اشیا با تولید سخت‌افزارهای قابل‌به‌روزرسانی چهار شنبه 10 مرداد 1397

متخصصین به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توان تمام آسیب‌پذیری‌های امنیتی را تنها از طریق اصلاح نرم‌افزار رفع کرد. تنها راه برای رفع چنین مشکلی، استفاده از سخت‌افزارهایی است که بتوان آن را پس از ساخت، مجدداً پیکربندی نمود.

تحقق رویکرد جدید DevSecOps چهار شنبه 10 مرداد 1397

افزایش مخاطرات در فضای کسب‌وکار، موضوع امنیت را در صدر اولویت‌های رهبران سازمان‌ها جای داده است. در نتیجه، شمار روزافزونی از سازمان‌ها به استفاده از رویکرد DevSecOps روی آورده‌اند تا بتوانند با این مخاطرات، مقابله کنند. DevSecOps بر اساس رویکرد مشهور DevOps بنا شده است؛ اما امنیت را نیز در چرخه توسعه و آزمایش، وارد می‌کند و برنامه‌های کاربردی سریع‌تر، باکیفیت‌تر و امن‌تری را تولید می‌نماید.

چالش‌های امنیتی در مسیر توسعه خانه‌های هوشمند چهار شنبه 10 مرداد 1397

ضعف‌های امنیتی موجود در پلت‌فرم‌ها می‌تواند اعتماد مصرف‌کنندگان به خانه‌های هوشمند را از بین ببرد و موجب شود آن‌ها اپراتورهای خود را تغییر دهند یا تمام سیستم را به طور کامل کنار بگذارند. با در نظر گرفتن میزان نفوذ اکوسیستم جدید اینترنت اشیا (IoT)، افتا نیز در حال رشد است و بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است. به همین جهت، سازمان‌ها در صنایع مختلف در حال حرکت سریع به سوی استانداردهای امنیتی بالاتر هستند.

۱۵ تحول بزرگ در حوزه تجزیه‌وتحلیل داده‌ها چهار شنبه 10 مرداد 1397

ظهور فناوری‌هایی نظیر علم داده‌ها و یادگیری ماشین عرصه تجزیه‌وتحلیل داده‌ها را دگرگون ساخته و تمامی ذی‌نفعان حوزه داده‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. اگر سازمان‌ها به دنبال بهره‌برداری از تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای دستیابی به اطلاعات عملی هستند، ابزارهای بسیاری برای این کار وجود دارند که برخی از آن‌ها در پایان دوران درخشش خود و در مقابل، برخی تازه در آغاز مسیر صعود هستند.

عبور از راه‌حل‌های قدیمی مدیریت دستگاه‌های همراه چهار شنبه 10 مرداد 1397

در گذشته، بسیاری از سازمان‌ها برای مدیریت استفاده از دستگاه‌های شخصی در سازمان (BYOD) و دستگاه‌های نهایی ناامن و پیشگیری از نشت داده‌های سازمان، راه‌حل‌های مدیریت دستگاه‌های همراه (MDM) را به کار می‌گرفتند؛ اما ظاهراً این راه‌حل‌ها بیش‌ازحد کنترل‌کننده و بی‌تأثیر هستند.

امنیت در عصر کلاد چهار شنبه 10 مرداد 1397

مدیر محصولات امنیتی و حریم خصوصی در گوگل‌کلاد، از پیاده‌سازی مدل BeyondCorp در شرکت گوگل برای تأمین امنیت محیط پیرامونیِ پویا و جدید خود خبر داد و از اجرای مدل امنیتی اعتماد صفر سخن گفت

اهمیت پدیداری در فرایند انتقال به کلاد چهار شنبه 10 مرداد 1397

روند انتقال به کلاد آکنده از چالش‌های گوناگون است. بسیاری از کسب‌وکارها پیش از درک نحوه تأمین امنیت کلاد، از خدمات و ابزارهای آن استفاده می‌کنند. در این میان، پدیداری و کنترل دو نگرانی اصلی کارشناسان در خصوص کلاد هستند.

مدیریت اخاذی‌های آنلاین چهار شنبه 10 مرداد 1397

سخنرانان یکی از نشست‌های تخصصی همایش RSA با تأکید بر ضرورت مدیریت اخاذی‌های آنلاین، توصیه‌هایی را برای مقابله با باج‌گیران به رهبران کسب‌وکارها ارائه کردند.

انتقاد از فناوری blockchain و رسانه‌های اجتماعی چهار شنبه 10 مرداد 1397

در یکی از نشست‌های تخصصی همایش RSA 2018، مسائل رایج در دنیای فناوری مورد بررسی قرار گرفت. اعضای این نشست از علاقه شدید صنعت فناوری به افزایش سرعت و نادیده گرفتن امنیت انتقاد کردند و به جنبه‌های منفی فناوری blockchain و رسانه‌های اجتماعی اشاره نمودند.

بدافزارهای استخراج ارز مبتنی بر رمزنگاری چهار شنبه 10 مرداد 1397

با ظهور شیوه‌های استخراج ارز مبتنی بر رمزنگاری، مجرمان سایبری نیز به سرقت‌های سودآورتر روی آوردند. ارتباط مستقیم حجم این نوع حملات با رویدادهای جغرافیایی و سیاسی نشان‌دهنده فرصت‌طلبی بالای هکرها با هر انگیزه‌ای از این رویدادها است.

بهبود امنیت در فرایند توسعه برنامه‌های کاربردی کلاد چهار شنبه 10 مرداد 1397

یکی از مدیران AWS توصیه‌هایی درباره بهبود امنیت و کاهش مخاطرات برنامه‌های کاربردی کلاد ارائه نمود. به گفته وی، امنیت باید عمیقاً با هر فرایندی در سرتاسر زنجیره ابزارهای توسعه و محیط زمان اجرا یکپارچه شود.

اعتماد، رمز موفقیت در DevSecOps چهار شنبه 10 مرداد 1397

اکنون زمان ایجاد تغییر و تحول در ذهنیت، اقدامات و ابزارهای امنیتی است تا با آهنگ سریع شیوه‌ها و مجموعه ابزارهای DevOps همگام شوند. تدارکات و فعالیت‌های زیادی برای انجام این فرایند لازم است؛ اما اقدام بنیادینی که خبره‌های DevSecOps از هر چیز دیگری مهم‌تر می‌دانند، ایجاد اعتماد است.

وضع مقررات دولتی بر رسانه‌های اجتماعی چهار شنبه 10 مرداد 1397

مسائل مرتبط با حریم خصوصی در فضای دیجیتال، بخش مهمی از اخبار امروز جهان است. این موضوع سبب توجه ویژه به حریم خصوصی و نقش مدیران دولتی برای حفاظت از داده‌های شهروندان شده است.

نقش یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در افتا چهار شنبه 10 مرداد 1397

در نشستی در همایش RSA 2018 با حضور جمعی از متخصصان صنایع، نقش یادگیری ماشین و هوش مصنوعی (AI) در چشم‌انداز فعلی افتا بررسی شد و حاضران به ارائه تعاریف و نظرات خود از این فناوری‌ها پرداختند.

سیستم جدید پیشگیری از نفوذ چهار شنبه 10 مرداد 1397

مؤسسه تحقیقاتی MITRE در همکاری با وزارت امنیت داخلی آمریکا، سیستم پیشگیری از نفوذ جدیدی را برای دستگاه‌های تحت اندروید ارائه کرده است. این سیستم جدید برای نخستین بار در همایش RSA امسال به نمایش گذاشته شد و به زودی به صورت رسمی عرضه می‌شود.

تهدیدات علیه کارخانه‌های هوشمند چهار شنبه 10 مرداد 1397

افزایش خودکارسازی، اتصال‌پذیری و پیچیدگی در کارخانه‌های هوشمند همراه با پیشرفته‌تر شدن حملات سایبری، منجر به افزایش مخاطرات در این حوزه شده است.

ماهنامه نشرافا